"Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів"
Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи провів засідання круглого столу на тему: "Впровадження Закону України "Про ратифікацію Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів" та використання екологічного податку".
У засіданні взяли участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових установ та громадських організацій.
Учасники круглого столу наголошували на тому, що при затвердженні загальнодержавних, галузевих та регіональних програм не повною мірою відображаються цілі та завдання сталого розвитку, принципи інтеграції екологічної складової.
Так, головуючий на засіданні, заступник голови Комітету Олег Недава запропонував задля усунення цих недоліків підтримати проекти законів України про внесення змін до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" щодо вдосконалення механізму планування та використання коштів фондів охорони навколишнього природного середовища (№ 7082), про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поєднання економічної, соціальної та екологічної складових у програмах розвитку відповідних адміністративних одиниць (№ 7093) та про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо вдосконалення механізму планування та використання коштів фондів навколишнього природного середовища (реєстр. № 7109).
Під час свого виступу він також наголосив, що Україна має визначити довгострокову нову стратегію свого розвитку. Основою такої стратегії має стати концепція сталого (збалансованого) розвитку. Він, також, пояснив важливість впровадження Протоколу про реєстри викидів та перенесення забруднювачів, як одного з інструментів екологічної політики на шляху до збалансованого розвитку, та виконання Україною зобов’язань в галузі збереження природного середовища, екологічної безпеки та сталого розвитку.
Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко у своїй доповіді наголосила на необхідності врахування екологічних питань в усіх процесах, зауваживши, що зміни у системі управління та регулювання мають проводитись таким чином, щоб екологічні вимоги були розглянуті на ранній стадії планування і враховані належним чином під час впровадження. Тетяна Тимочко акцентувала увагу на потребі модернізації екологічного податку та представила першочергові заходи щодо реформування екологічного податку та системи економічного механізму екологічного регулювання.
Також учасники слухань обговорили пропозиції до Верховної Ради України, центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо врахування екологічних питань при формуванні програм розвитку. Ці пропозиції будуть розглянуті на засіданні Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.