Всеукраїнська профспілка юристів

Вбивця цілої сім'ї отримав довічне ув'язнення

Вбивця цілої сім'ї отримав довічне ув'язнення
523089 ПЕРЕГЛЯДІВ

Інколи українські правоохоронні органи не можуть дати адекватне покарання. Надто малі терміни позбавлення волі за дійсно страшні злочини та абсурдно великі за те, де могло б вистачити й кількох років – та вже досить звична картина, якої люди й не дивуються. Навіть гучні справи інколи отримують недостатній термін та злочинець, що навіть не розкаюється, може вийти на волю через десяток років. І це страшно. Але інколи українське правосуддя все ж показує, що є адекватні рішення. Таким є, наприклад, остаточний вирок щодо однієї зі справ.

На Донеччині вже досить давно прогриміла достатньо-таки гучна справа. Затримали своєрідного "Супермена", а точніше чоловіка, що на момент виявлення був фактично у костюмі із символікою цього героя. Але самого затриманого абсолютно не можна назвати героєм. Хіба що кримінальних новин. Чоловік скоїв групове, потрійне вбивство, позбавивши життя цілу родину.

Ця подія сталася у день, який більшість дітей вважає одним із найголовніших свят – 19 грудня, у День святого Миколая. Тоді вночі цей молодик спочатку вбив свого 56-річного знайомого, а потім і членів його родини. І можливо цього б навіть не сталося. Перший постраждалий фактично просто опинився не в тому місці й не в той час.

Як повідомляла Донецька обласна прокуратура, чоловіки просто зустрілися на вулиці. Обидва направлялися до магазину, але з якоїсь причини між ними сталася сварка. Конфлікт поступово переріс у бійку. До того часу вони якраз дійшли до гаражів. І саме там сталося розправа. 26-річний молодик вбив свого старшого знайомого, задушивши його мотузкою, яка, скоріше за все, була знайдена на вулиці. і саме там, біля гаражів, злочинець і залишив тіло постраждалого. Вже вранці його знайшли комунальники. Та це був тільки початок.

На одному вбивстві тоді чоловік не зупинився. Він злякався, що через те, що члени родини потерпілого знають його – вони можуть здогадатися, чиїх рук ця справа. Тому майже одразу після першого вбивства він пішов до квартири загиблого. Там перебували ще дві особи – його співмешканка та мати. З ними він розправився за допомогою звичайного кухонного ножа.  Перерізане горло та ножові поранення – це призвело до смерті обох жінок. Також чоловік поцупив з квартири срібну каблучку, гроші та мобільний телефон. Після цього він покинув місце злочину.

Зловмисник переховувався у своїх знайомих та у співмешканки. А тим часом тіла всіх трьох загиблих були виявлені. Спочатку знайшли чоловіка, а потім вже, після встановлення його особи – і жінок. Оперативники тоді максимально підняли особовий склад поліції. Шукали із собаками та залученням великої кількості різних підрозділів. Попередньо навіть очікувалося, що це справа рук кількох злочинців. Але вже за кілька днів вони виявили того, хто все це скоїв.

Молодик знаходився у будинку своєї співмешканки. Але завдяки слідчим та розшуковим діям було встановлено його причетність та вину. Спочатку він був затриманий та тримався під вартою, а вже трохи пізніше суд виніс вирок, у якому злочинця засудили до 15 років позбавлення волі. Причому не стало обтяжливою обставиною навіть те, що чоловік вже був судимий, він відбував покарання за крадіжку. Вина була повністю доведена, але строк покарання не був достатнім на думку прокуратури. Тому хоч чоловік вже почав відбувати його, було подано апеляцію.

Як повідомляє відділ інформаційної політики Донецької прокуратури, обвинувачення наполягало на довічному ув'язненны ще під час першого судового розслідування. Але після винесення вироку, що дозволив би злочинцеві вийти на волю, прокуратура взялася шукати нові докази та подала апеляційну скаргу. Засуджений винний за частиною 1 статті 115, пунктом 9 частини 2 статті 115 (що вже повинно було потягнути за собою довічне позбавлення волі), а також за частиною 2 статті 185 Кримінального кодексу України. Тому апеляційний суд скасував вирок суду першої інстанції. Там погодилися із тим, що після такого злочину чоловік не може мати права взагалі вийти на волю. Тому вирок змінено. Тепер злочинець, що позбавив життя трьох осіб, більше ніколи не вийде за стіни місць позбавлення волі.

Такий вирок є дійсно справедливим щодо такої гучної справи. Після того, як позбавлено життів було одразу кілька осіб, людина не повинна навіть і сподіватися на те, що зможе бути вільною. Тому все-таки дуже добре, що сьогодні було отримано таке рішення та справедливість перемогла.

© 2007 Всеукраїнська профспілка юристів

Мої відео